Site Kuralları

 

MİDDLEİST SİTESİ YAŞAM KLAVUZU
1. Genel Kurallar:
·         Blok ortak kullanım alanı olan koridor, girişler ve sahanlıklara görüntüyü bozacak ve hareketi engelleyecek şekilde dolap, çocuk arabası, bisiklet, saksı vb. eşyalar koymayınız.
·         Sığınak, çatı aralığı ve yangın merdiven boşluğuna hiçbir malzeme koymayınız. Belirtilen alanlarda bulunan malzemelerin çöp olarak değerlendirileceği ve görevliler tarafından toplanılıp atılacağını unutmayınız.
·         Kapı önlerine kısa bir süre de olsa ayakkabı, terlik, şemsiye gibi eşyaları bırakmayınız.
·         Kapı önlerine çöp toplama saatleri dahil hiçbir zaman çöp vb. bırakmayınız. Katlardaki çöp konteynerlarına bırakınız..
·         Site içinde, koridorlarda gürültü kirliliği yapmamaya özen gösteriniz. Kapıların sert açılıp kapanması, temizlik yaparken eşyaların çekilmesi, özellikle de gece geç saatlerde komşuları rahatsız edecek gürültüler yapmamaya dikkat ediniz.
·         Blok ortak kullanım alanı olan koridor, girişler ve sahanlıklara görüntüyü bozacak ve hareketi engelleyecek şekilde dolap, çocuk arabası, bisiklet, saksı vb. eşyalar koymayınız.
·         Balkonlardan dışarı doğru çamaşır asmayınız, balkonlarında çamaşır askılığı dışında bir yöntem kullanmayınız. Pencerelerden, balkonlardan bahçeye halı ve çeşitli kirli örtü silkelemeyiniz. Sigara izmariti ve çöp atmayınız.
·         Dairenizde, siteye zarar verecek arızalar varsa (elektrik-su ve kalorifer boruları sızıntıları – korozyon) mutlaka tamir ettiriniz.
·         Sitemizin otoparkı, daire sayısı kadardır, lütfen aracınızı, park için ayrılmış çizgiler arasına sığacak biçimde, düzgün park ediniz. Lütfen, araçlarınızı blok önlerine veya otopark çizgisi olmayan yol kenarlarına, park etmeyiniz.
·         Sitemizdeki araç sayısı, araç park yeri sayısını aştığı zaman, site sakinlerimizin fazla olan araçlarını site içine park etmemeleri istenecektir. Kabul ettiğiniz, misafir/ziyaretçilerinizin araçlarını da park yerlerine düzgün bir şekilde, park ettiriniz.
·         Balkon ve pencere önlerine düşebilecek biçimde saksı, anten çanağı vb. malzemeleri güvenlik açısından koymayınız.
·         Sitemiz içi, bahçesi ve çevresinde olumsuz ve emniyetsiz gördüğünüz her durumu yönetime bildiriniz.
·         Sitemizin bakım ve onarım hizmetlerinin düzenli yürütülmesi için, aidat ve diğer ödemelerimizi (varsa birikmiş borçlarımızı) geciktirmeden ödeyiniz.
·         Çatı ve balkonlara anten takmayınız ve bu konularda yönetime talepte bulunmayınız.
·         Bina dış görünümünü etkileyecek herhangi bir değişiklik yapmayınız.
·         Dairelerde kedi, köpek, kuş ve balık gibi evcil hayvanlar dışında başka hayvan beslemeyiniz. Site içinde hayvan dolaştırmayınız. Hayvanların tuvalet gereksinimleri için site ortak kullanım alanlarını kullanmayınız.
·         Daire içinde yapacağınız tadilatları hafta içinde ve saat 10:00-18:00 arasında yapınız. Hafta sonları gürültüye neden olacak tadilatlar yapmayınız.
·         Konutunuzdan uzun süre ayrılacağınız zaman yönetime bilgi veriniz.
·         Sitede görevlendirilen kişilere, görevleri dışında ve mesai saatleri içerisinde özel işler vermeyiniz. Site görevlileri ve güvenlik elemanları ile yaşadığınız problemleri yönetime bildiriniz.
2. Middleist Sitesine Giriş Kuralları:
Değerli Sakinlerimiz ve Misafirlerimiz, GİRİŞ, ÇIKIŞLARDA MUTLAKA KURALLARA UYUNUZ.
a. ZİYARETÇİLERLE İLGİLİ HUSUSLAR:
·         Misafirlerinizi, önceden güvenliğe bildirmeniz, sizlere daha hızlı ulaşım sağlayacaktır. Normal ziyaretçiler ve misafirler; bağımsız bölüm sakini tarafından önceden bildirim yapılmadığı takdirde, durdurulacak, kime geldiği sorulacak, teyit alınacak, kimlik kontrolü yapılacak ve kimlik, ruhsat vb. bırakması istenecek, ziyaretçi kartı verilerek siteye alınacaktır.
·         Dairenizde yapılacak tüm tadilatlarla ilgili olarak yönetime, güvenliğe bilgi vermeniz, gelecek çalışma ekiplerine giriş ve çıkışlarda kolaylık sağlayacaktır. Tamirat, tadilat, taşeron hizmet vb. nedenlerle gelenler, kimlik sorma işlemine tabi tutulacak ve bağımsız bölüm sakininden teyit alınarak ilgili yerlere yönlendirilecektir.
·         Siteye devamlı gelmesi muhtemel birinci derece yakınların veya ev hizmetlisi, çocuk bakıcısı vb. listesi, site yönetimine verilmesi gerekmektedir. Bakıcı ya da temizlik personellerinizi güvenliğe, yönetime bildirmeniz, giriş ve çıkışların sorunsuz olmasını sağlayacaktır. Bu durumdaki kişilerin listesi giriş kapılarında bulundurulacak ve kendilerine standart güvenlik prosedürleri uygulanmayacaktır.
·         Misafir ve ziyaretçi araçları, ilgili daire sakininin sorumluluğunda araç park bölgelerine düzgün bir şekilde park ettirilecektir.
·         Ziyaretçi araçlarının, site içinde sürekli olarak park edilmesi konusunda, güvenlik görevlilerine baskı yapmayınız.
b. POSTA VE KURYE HİZMETLERİ:
·         Ana giriş kapılarında görevli güvenlik personelinin, site sakinlerine gelen posta ve kurye benzeri evrakı teslim alma görevi yoktur. Bu konuda ısrarcı olunmaması gerekmektedir.
·         Gelen posta ve kuryeden ele teslim edilmesi gerekenler, sakinden teyit alınarak bağımsız bölüme gönderilecek ve PTT görevlisi kanalıyla yapılan tebligatlar hariç diğer teslimatlar ise ilgili dağıtım personeline eşlik edilerek blok girişlerindeki posta kutularına bırakılacaktır.
3. Su:
·         Sitemizde 2 adet su deposu mevcuttur. Şehir şebekesinden gelen su depo üzerinden hidrofor sistemiyle dairelere ulaşmaktadır. Şehir şebekesi suyu kesildiğinde depodaki su yaklaşık 3 gün sitemize yetmektedir.
·         Şehir şebeke suları kesildiğinde depomuzdaki suyun, sakinlerimizce tasarruflu kullanımı çok önem arz etmektedir.
·         Çevre sulamalarındaki su arızalarını ilgililere bildirelim.
·         Dairenizden uzun süreli ayrılışlarda su vanalarınızı kapatınız.
·         Arıza ve onarım nedeniyle elektrik ve su vanaları kapatılabilir. Kesinti hallerinde sebebini öğrenmeden ve ilgililerle konuşmadan herhangi bir işlem yapmayınız.
4. Elektrik:
·         Elektrik kesilmelerine karşı jeneratörlerimiz bloklara akım vermektedir.
·         Dairenize ait ana sigorta attığını belirlediğinizde site yönetimine veya güvenliğe haber veriniz. Elektrik sayaçları her bloğun alt girişlerindeki ana panolardadır. Bu nedenle yetkili bir personelin müdahale etmesini bekleyiniz.
·         Elektrik sayacının üzerindeki mühre hiçbir şekilde müdahalede bulunmayınız.
·         Çevreyi aydınlatmak için, enerji tüketimine azami riayet edilmekte olup bazı yerlerde zaman ayarlayıcı kullanılmakta ve bütün lambalar tasarruf esaslı ampullerdir
·         Ortak alanlardaki herhangi bir elektrik arızasını gördüğünüzde ilgililere bildirilmesinde yarar vardır.
5. Evcil Hayvan Besleme:
·         Kat mülkiyet kanunu ve site yönetim planına göre bağımsız bölüm sakinlerinin evde evcil hayvan beslemeleri yasak olmakla birlikte, bağımsız bölüm sakinlerinin kendi bloklarında ortaklaşa alacakları karar ve anlayış ile bağımsız bölümlerde evcil hayvan beslenmesine müsaade edilebilir. Ancak bu durum hiçbir zaman hukuka uygunluk sebebi teşkil etmeyecektir.
·         Yukarda belirtilen ifade hiçbir şekilde hayvan beslenmesine Site Yönetimi tarafından izin verildiği anlamına gelmez.
·         Evcil hayvanların site alanlarını, yeşil alanları kirletmemesi için gerekli önlemler alınmalıdır. Eğer istemeyerek kirletilirse de sahibi tarafından derhal temizlenmesi gerekmektedir. Bu mekânların küçük çocuklarımız tarafından kullanılacağı ve çocuklarımızın zarar göreceği unutulmamalıdır.
·         Evcil hayvanlar için ortak alanlarda kulübe yapılması yasaktır.
·         Evcil hayvanlar merdivenler ve balkonlara bırakılamaz.
6. Taşınmalar:
·         Site içine veya dışına taşınmadan önce mutlaka site yönetimine bilgi veriniz.
·         Taşınma esnasında gerekli olan bilgiler güvenlik personellerince alınacaktır.
·         Taşınma sırasında ortak alanlara verilen zarardan sorumlu olduğunuzu unutmayınız.
·         Siteden dışarı taşınmalarda, kiracılardan ev sahibinin haberi olup olmadığı teyit alınacaktır.
·         Siteye aidat borcu olanlar, dışarı taşınmadan önce borcunu ödeyecek ve sonra taşınması için izin verilecektir.
·         Site yönetiminin çalışma saatleri içinde taşınma esas olmalıdır. Mümkün değilse yönetimle önceden görüşünüz ve bilgi veriniz. Konutunuza taşınmadan ve konutunuzdan taşınmadan önce taşınma gününüzü yönetime bildiriniz.
·         Taşınma sırasında büyük ebatlı eşyalar için asansör kullanılmaz ve uygunsuz kullanımı önlemek amacı ile blok asansörü devre dışı bırakılır.
·         Taşınma esnasında yeşil alanlara zarar vermeyiniz, bu konuda nakliyecilerinize nezaret ediniz, koli vb. atıkları çevrede bırakmayınız.
7. Güvenlik, Temizlik, Peyzaj Hizmetleri:
·         Site ile ilgili talep ve önerilerinizi site yönetimine, e- posta adresine bildirebilirsiniz 
yonetim@middleist.com
·         Sitede çalışan personellerin görevlerine müdahale edilmeyecektir. Çalışanlar, yönetimin aldığı kararlar doğrultusunda talimatları uygulamaktadır.
·         Sitede çalışan hizmet firmasının veya sitenin elemanlarından görevleri dışında isteklerde bulunulmamalıdır.
·         Emniyet acısından tatile veya başka bir yere uzun süre gidecek site sakinleri ayrılmadan önce site yönetimine bilgi vermeli kendilerine ulaşılabilecek telefonlarını kontrol ettirmelidirler.
·         Bağımsız bölümü satın alan veya kiracı olarak siteye taşınan bağımsız bölüm sakinlerinin bilgi almak için site yönetimine müracaat etmeleri gerekmektedir.
·         Site içinde kişisel nedenden dolayı olan zararlar, ilgili şahıslar veya ebeveynleri tarafından tazmin edilecektir.
8. Dinlenme Alanları:
·         Bağımsız bölüm sakinleri dinlenme alanları etrafındaki yürütüş yollarını, kullanırken, çevreyi rahatsız etmemeye özen göstermelidir.
·         Dinlenme alanlarına sigara, kâğıt mendil, plastik bardak vb. çöp atılmamalıdır.
·         Yeşil alanlara kesinlikle girilmemelidir.
·         Yeşil alan sulama suları kesinlikle içilmez ve temizlik amaçlı kullanılamaz.
9. Güvenlik:
·         Giriş ve çıkışlarda mutlaka güvenlik kurallarına uyunuz.
·         Misafirleriniz önceden güvenliğe bildirmeniz sizlere daha hızlı ulaşım sağlayacaktır. Bakıcı ya da temizlik personellerinizi yönetime bildirmeniz giriş ve çıkışların sorunsuz olmasını sağlayacaktır.
·         Dairenizde yapılacak tüm tadilatlarla ilgili olarak yönetime bilgi vermeniz ve alınacak yazı ile gelecek çalışma ekiplerine giriş ve çıkışlarda kolaylık sağlayacaktır.
·         Taksi çağrıldıktan sonra lütfen dairenizi terk etmeyin ya da güvenliğe bilgi verin taksi onayı sizin tarafınızdan verilmeden siteye alınmayacaktır.
·         Taşınma, Tamir ve dekorasyonlarda uyulması gereken saatler aşağıya çıkarılmıştır. Bu saatler dışında çalışmaya ve taşınmaya izin verilmez çok mücbir bir sebep olursa yönetim tarafından 1 saat daha uzatılabilir. Pazar günleri taşınma, çalışma ve tadilat yapılamaz.
·         Güvenlik görevlilerine her türlü emanet bırakılması özellikle dairelere ait anahtarlar yasaklanmıştır bu konuya gerekli özeni göstermenizi rica ederiz.
·         Güvenlik ile ilgili ve diğer tüm konularda yönetimle görüşmenizi rica ederiz.
10. Otoparklar:
·         Sitemizin otoparkı ile ilgili olarak;
·         Lütfen aracınızı, park için ayrılmış çizgiler arasına sığacak biçimde, düzgün park ediniz. Lütfen, araçlarınızı blok önlerine veya otopark çizgisi olmayan yol kenarlarına, park etmeyiniz.
·         Sitemizdeki araç sayısı, araç park yeri sayısını aştığı zaman, fazla aracı olan site sakinlerimizin  araçlarını site içine park etmemeleri istenecektir.
·         Kabul ettiğiniz, misafir/ziyaretçilerinizin araçlarını da park yerlerine düzgün bir şekilde, park ettiriniz.
·         Araçlar park bölgelerinde belirlenen düzende ve park çizgilerini taşmayacak şekilde park edilmelidir. Aksi şekilde hareket eden araç sahipleri, uyarılacak, uyarıya uymayan araç sahibinin aracı, yönetim tarafından çektirilecek ve çektirilme ücreti ilgili araç sahibine fatura edilecektir.
·         Araç içindeki çöpler veya küllükler, otopark bölgelerine boşaltılmamalıdır.
·         Özel sürücüsü olan araçların, ilgilisini beklerken, çalışır vaziyette beklememeleri sağlanmalıdır.
·         Araç yıkama, paspas temizliği, yağ değişimi, çevreyi kirletici onarımlar, araç park bölgelerinde yapılmamalıdır.
·         Araç park bölgelerinde, çocukların oyun oynamasına müsaade edilmemelidir. Olası kazalara karşın çocukların uyarılmaları velilerin sorumluluğundadır.
·         Park bölgelerinde bırakılan araçlara, kıymetli eşyalar (Cep telefonu, dizüstü bilgisayar vb.) görünür bir şekilde bırakılmamalıdır.
·         Site içerisindeki bütün araçlar için, hız limiti AZAMİ 10KM/SAAT’ tir.
·         Park bölgesinde bırakılan araçların üzerlerinde anahtar bırakılmaması, araç terk edildiğinde, araç kapılarının kilitli bırakılarak, hırsızlığa karşın kişisel önlemler alınmalıdır.
·         Otopark bölgelerine şahsi eşyaların bırakılmaması veya atılması istenen eşyaların ilgili görevlere bildirilmesi gerekmektedir.
·         Ziyaretçi araçlarının, site içinde sürekli olarak park edilmesi konusunda, güvenlik görevlilerine baskı yapılmamalıdır.
·         Araç anahtarları hiçbir surette site görevlilerine (Güvenlik, temizlik, teknik vb.) teslim edilmeyecek. Olası olaylar karşısında sorumluluk, araç anahtarını teslim eden kişide olacaktır.
·         Araç park ederken, ambulans, yangın aracı, vb. acil yardım araçlarının geçişlerini engellemeyecek şekilde park edilmelidir.
·         Site sakinleri blok girişine yakın olması sebebiyle, yol üzerine araçlarını park edemez.
·         Araç park bölgelerine bisiklet bırakılmamalıdır.
·         Açık otoparkta araçların uygun şekilde park edilmesine dikkat edilir. Otopark alanında can güvenliği açısından tehlike oluşturacak şekil ve hızda araç kullanılmaz. Trafik işaret ve kurallarına riayet edelim.
·         Site sakinimiz, acemi sürücülerin, şoförlüklerini geliştirmek için site içinde deneme sürüşleri, şoförlüğü öğrenme, pekiştirme çalışmaları, sürüş eğitimi almaları, vermeleri kesinlikle yasaktır.
11. Yeşil Alanlar:
·         Middleist Sitesindeki yeşil alan/peyzaj bakımı yapılmaktadır.
·         Lütfen, Peyzaj donanımındaki çiçekler ve bitkileri koparmayınız, zarar vermeyiniz.
·         Lütfen, çimler üzerinde; top oynamayın, oynatmayın, bisiklete binilmesine izin vermeyin, köpek gezdirmeyin ve yürümeyiniz.
·         Yürüyüş için site içinde ekili olmayan yolları kullanın, yeşil alanlarda yürüyüş yapmayınız.
·         Site yönetiminin bilgisi dışında ortak bahçe alanlarına çiçek, çalı formu, bitki, ağaç fidan dikmeyiniz.
·         Site sakinleri ortak alanları gelişi güzel veya kullanım amacı dışında kullanılamaz. Bağımsız bölüm sakinleri peyzaj projesine aykırı herhangi bir ekim veya dikim yapamazlar.
·         Yeşil alanlara sigara izmariti vb. kirletici maddeler atılması uygun değildir.
·         Mevcut yeşil alanlardaki bitkiler kişisel düşüncelerle site yönetimine bilgi verilmeden sökülmeyecektir.
·         Yeşil alanlardan diğer site sakinlerinin de faydalanacağı düşünülerek bu alanların ev hayvanları tarafından kirletilmesine kesinlikle müsaade edilmeyecektir.
·         Çocuk oyun grupları, parklarında evcil hayvanlarınızı dolaştırmayınız.
12. Ziyaretçilerle İlgili Hususlar:
·         Siteye devamlı gelmesi muhtemel birinci derece yakınların veya ev hizmetlisi, çocuk bakıcısı vb. listesi, site yönetimine verilmesi gerekmektedir. Bu durumdaki kişilerin listesi giriş kapılarında bulundurulacak ve kendilerine standart güvenlik prosedürleri uygulanmayacaktır.
·         Normal ziyaretçiler ve misafirler; bağımsız bölüm sakini tarafından önceden bildirim yapılmadığı takdirde, durdurulacak, kime geldiği sorulacak, teyit alınacak, kimlik kontrolü yapılacak ve kimlik, ruhsat vb. bırakması istenecek, ziyaretçi kartı verilerek siteye alınacaktır.
·         Tamirat, tadilat, taşeron hizmet vb. nedenlerle gelenler, kimlik sorma işlemine tabi tutulacak ve bağımsız bölüm sakininden teyit alınacaktır.
·         Misafir ve ziyaretçi araçları ilgili daire sakininin sorumluluğunda araç park bölgelerine park ettirilecektir.
·         Ziyaretçilerin site kurallarına uymaları, ilgili site sakininin sorumluluğunda olacaktır.
·         Bütün bağımsız bölüm sakinleri, evlerinde çalıştırdıkları yardımcı elemanların, isimlerini ve telefon numaralarını site yönetimine bildireceklerdir.
13. Daire İçi Onarımlar:
·         Bağımsız bölüm sakinlerince bölüm içinde yapılacak tüm onarımlar, hafta içi 10: 00 – 17: 00 saatleri arasında yapılmalıdır. Pazar günü ve tatil günlerinde gürültülü tadilat işlerinizi daire sakinlerinden izin alarak yapınız.
·         Bağımsız bölüm içinde yapılacak onarım işleri hakkında önceden site yönetimine bilgi veriniz ve yönetim planındaki esaslara uyunuz.
·         Bağımsız bölüm sakinlerince, bağımsız bölüm içi onarım işlerinin kısa sürede ve çevreye rahatsızlık vermeden bitirilmesine özen gösterilmelidir. Onarım sırasında oluşan inşaat atıkları, onarımın tamamlanmasından sonra çevreyi kirletmeyecek şekilde bağımsız bölüm sakini tarafından veya onarımı yapan firma tarafından site dışına çıkarılmalıdır.
·         Bağımsız bölüm sakinleri tarafından onarım için gelecek firma çalışanlarını ve araç plakalarıyla ilgili bilgileri site yönetimine bildiriniz. Güvenlik konusunda, asla taviz verilmesi talebinde bulunmayınız.
14. Blok Dış Cepheleri:
·         Blok dış cepheleri ve balkon içlerinde, blokların genel görüntüsüne uymayan veya görüntüyü bozabilecek değişiklikler yapmayınız.
·         Bağımsız bölüm sakinleri site yönetiminden bilgi almadan, bağımsız bölümlerin perde betonları ve taşıyıcı duvarlarında delme, kesme, tadilat işlemleri yapmamalıdır. Perde duvarlarını delmek bina statiğine zarar vereceğinden, sorumluluk daire sahibine ait olacak ve haklarında dava açılabileceğini unutmayınız.
·         Bahçe katları ve çatı katları bağımsız bölüm sakinlerince site yönetiminden izin alınmadan, bahçe ve bahçeden bağımsız bölüm girişine herhangi bir teçhizat veya dikim yapılmayacaktır.
·         Bahçe katını kullanan bağımsız bölüm sakinleri, güvenlik nedeni ile koruyucu veya önlem amacı ile ağaç çit vs. yaptıracakları zaman site yönetimine danışarak hareket etmeleri gerekir.
·         Bağımsız bölüm sakinleri tarafından pencere veya balkonun aynı renkle bile olsa boyanması mümkün değildir.
15. Balkonlar:
·         Balkonlara dışarıdan görülebilecek ve estetiği bozacak şekilde eşya koymayınız. (kova, süpürge, çöp kutusu, bisiklet, vs.)
·         Balkon korkuluklarına ve Fransız balkon puntellerine dışarıdan çiçeklik asmayınız.
·         Balkon ve pencerelere tente, branda, şemsiye, bez gibi görüntü kirliliği yaratacak eşyalar koymayınız.
·         Balkon ve korkuluklara çamaşır havalandırma ve kurutma amaçlı halı kilim vs. asmayınız.
·         Balkon ve pencerelerden halı, kilim, vs. şeyler silkelenmeyiniz ve sigara izmariti atmayınız.
·         Balkonların mümkün olduğunca akan su ile yıkanmaması, yıkama yerine silinmesi, yıkanması durumunda alt bağımsız bölümlere suyun akmaması için dikkatli olunuz.
·         Balkonlarda kullanılacak eşyalarda genel uyuma dikkat ediniz, abartılı ve göze hoş gelmeyen dekorasyonlardan kaçınınız.
·         Balkonlarda çevreyi rahatsız edecek göze hoş görünmeyen düzensizliklere izin verilmeyecektir, balkonları kullanılmayan eşya deposu haline dönüştürmeyiniz.
·         Balkonlarda boru ve diğer teçhizat için inşaat firması tarafından bırakılan menfez dışında ve dış cephe mantolama sistemine ve bina statiğine zarar vermeyiniz.
·         Balkon ve bağımsız bölümlerimizde: Radyo, teyp, televizyon ve müzik seti gibi sesli cihaz ve aletlerinizi kullanırken sesleri başkalarını rahatsız edecek şekilde açmayınız. Özel toplantılarınızı önceden komsularınıza ve site yönetimine haber verip, eğlenirken de rahatsız etmemek için azami özen ve dikkati gösteriniz.
16. Çöpler:
·         Sn. Middleist Site Sakinleri; Sitemizin temizlik hizmetleri, 4 kişilik temizlik görevlisi ekibiyle yürütülmektedir. Temizlik ve çöp toplama hizmetleri aşağıdaki şekilde yürütülecektir.
·         Çöp Toplama Saatleri: 09: 00 ve 19: 00 dır.
·       
·      Lütfen, çöplerinizi sızdırmayan sağlam çöp poşetlerinde, ağzı kapalı olarak çöp kutusuna bırakınız
·         Otoparklar bölgesine veya blok girişlerine ‘daha sonra atılır’ veya ‘temizlik personeli alır düşüncesi ile çöp vb şeyler bırakmayınız.
·         Evden çıkardığınız eski eşyalarınızı veya atılacak büyük ebatta malzemelerinizi siteden siz uzaklaştırınız.
·         Temizlik hizmetlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi ve sitemize yakışır bir görüntü açısından lütfen görevlilere ve yönetime yardımcı olunuz.
·         Site yönetimimiz geri dönüşüme çok önem vermektedir. Bu maksatla gazete, kâğıt, plastik, cam şişe, vb. gibi atıkları ayrı poşetlerde konulur ise temizlik personeli genel çöp konteynerlerinin içine ayrı ayrı koymaktadırlar.
17. Blok “Tesisat Şaftları:
·         Bağımsız bölüm girişlerinde bulunan “Tesisat Şaftları” na, herhangi bir eşyanızı koymayınız.
·         Bilindiği üzere su ve doğalgaz tesisatları buralardan geçmekte ve daire tesisat saatleri buralarda bulunmaktadır.
·         Ayrıca bu boşluklar, binaların havalandırılmasını da sağlamaktadır.
·         Bu boşluklara konulacak eşyalar;
o   Üzerlerine yanlışlıkla atılabilecek söndürülmemiş sigara, ateş dolayısıyla yangın ve yanma riski oluşturabilir, doğalgaz tesisatının da buralardan geçmesinden dolayı, bir faciaya sebep olabilir.
o   Blok ortak alanlarının suyla, paspasla temizlenmesinden sonra, ortak alanların, bir an evvel kurumasını, oluşan kötü kokuları ve havalandırılmasını engelleyecektir.
o   İlgili görevli personelin buralarda bulunan doğalgaz ve su sayaçlarını okumasını engelleyecektir.
o   Bu tesisatta olabilecek arıza ve acil durumlara müdahale edilmesini engelleyecektir.
·         Bu boşluklar, blok görevlileri tarafından düzenli olarak kontrol edilecek ve gerekli uyarılara rağmen, buralarda eşya görüldüğünde, bu eşyalar, çöp olarak değerlendirilecek ve site yönetimince temizlettirilecektir.
19. Basketbol Sahası Kullanma Kuralları:
·         Basketbol sahası her gün 08.00–22.00 saatleri arasında kullanılabilecektir. Bunun dışındaki saatlerde kullanım, çevreye rahatsızlık verebileceğinden, lütfen ısrarcı olmayınız.
·         Basketbol sahasının, başka amaçlarla kullanılmaması gerekmektedir.
·         Basketbol sahasına, spor ayakkabısı dışındaki ayakkabılarla, krampon, paten, scooter, bisiklet vb. aletlerle girmeyiniz.
·         Basketbol sahası içinde sert hareketlerden, çevreyi rahatsız edecek şekilde bağırarak konuşmayınız, argo kelimeler veya tezahürat yapmayınız.
·         Lütfen, Basketbol sahası kenarlarındaki oturma gurubunda kabuklu kuruyemiş yemek ve alanların içine kirletici maddeler atmayanız, bu konularla ilgili çocuklarımızı da uyarınız.
·         Basketbol sahası, kullanım saatleri dışında veya kullanılmadığında aydınlatmalarının yanmamasına hep birlikte özen gösterelim. Bu gibi durumlarda güvenlik personelini uyaralım.
20. Aidatlar:
·         Bağımsız bölüm sakinleri aidatlarını her ayın 5. gününe kadar ilgili bankanın şubesine veya site yönetimine yatırabilirler
·         Gününde ödenmeyen aidatlara kanunda belirtilen gecikme tazminatı ile gecikme faizi uygulanacak ve icra takibi için yasal işlem başlatılacaktır.
·         Açıklama kısmına, ad, soyadı, blok no, daire no, mutlaka yazınız.
21. İletişim:
22. Site Yönetim Ofisinde bulunması gereken bilgi ve belgelerinizi bir an evvel tamamlamanızı rica ederiz.
·         Mahalle muhtarlığı tarafından onaylanmış “FORM C”
·         Hane halkı kimlik fotokopileri
·         Kiracı. Kira kontratı fotokopisi, Ev Sahibi: Tapu Fotokopisi
·         Araç ruhsat fotokopisi
·         Site yönetimi tarafından oluşturulmuş “Middleist Sitesi Sakini Bilgi Formu” (yönetim ofisinde bulunmaktadır) doldurulacak ve gerekli iletişim bilgileri istenecektir.
23. ÇOCUK OYUN PARKLARI/GRUPLARI KULLANMA KURALLARI
·         Lütfen, emniyet, kaza önleme ve sağlık hususları açısından hazırlanmış olan kuralları uygulayın.
·         “Çocuk Oyun Parkları/Grupları”, her gün 08: 00– 22: 00 saatleri arasında kullanılabilecektir.
·         Sayın velilerimiz; Lütfen, “Çocuk Oyun Parkları/Grupları” nın bulunduğu alanlarda
o   Çocuklarımızın, oyun gruplarını sert ve hor kullanıcı hareketlerini,
o   Çevreyi rahatsız edecek şekilde bağırarak konuşmalarını,
o   Argo kelimeler kullanmalarını veya tezahürat yapmalarını,
·         Taşkınlık çıkarıcı hareketlerde bulunmalarını önlemek için, çocuklarımızı, sürekli uyaralım ve takip edelim.
·         6 yaşından ufak çocuklar yanlarında yetişkin veli/ refakatçileri olmadan “Çocuk Oyun Parkları/Grupları” aletlerini kullanamazlar. Bu konudaki sorumluluk velinindir.
·         12 yaşından büyük çocuklar “Çocuk Oyun Parkları/Grupları” nı kullanmamalıdırlar.
·         Lütfen, “Çocuk Oyun Parkları/Grupları” nın bulunduğu alanlar içinde, aletlerin kullanılmasına engel olabilecek şekilde bisiklet, bebek arabası, çanta vb. eşyalar bırakmayınız.
·         Lütfen, “Çocuk Oyun Parkları/Grupları” nın bulunduğu alan içinde veya kenarlarındaki oturma gurubunda kabuklu kuruyemiş, yemek vb. yemeyelim ve alanların içine kirletici maddeler, özellikle cam malzemeler, meşrubat şişeleri, sigara izmariti vb. atmayalım, çöplerimizi bu alana bırakmayalım, bu konularla ilgili, çocuklarımızı, sürekli uyaralım.
·         “Çocuk Oyun Parkları/Grupları” bölgesi tabanına su, meşrubat vb. sıvı maddeler dökmeyiniz ve tabanı kayganlaştırmayınız, kirletmeyiniz.
·         Lütfen, her bir “Çocuk Oyun Parkları/Grupları” aletini makul bir süre kullanalım, özellikle ilgili aletleri kullanmak için bekleyenler olduğunda gerekli, nezaketi gösterelim ve çocuklarımızı uyaralım.
·         Bozuk, kırık, işlevini yerine getirmeyen “Çocuk Oyun Parkları/Grupları” aletlerinin site yönetimine bildirilmesi rica olunur.
·         Hijyen kurallarına uyunuz, kullanmadan önce ve sonrasında Çocuk Oyun Parkları/Grupları aletleri üzerindeki ter ve kirleri temizleyiniz.
·         Karşılaşılan acil kaza ve sağlık durumları için aşağıdaki telefon numaralarıyla irtibata geçmenizi ve belirlenen kurallara titizlikle riayet etmenizi,
Rica ederiz…
Middleist Sitesi Yönetimi
ACİL DURUM TELEFONLARI:

 

Site Yönetimi: 0212 2201140